Depilacja woskiem w gabinetach kosmetycznych w Olsztynie

Od konieczności codziennego golenia nóg uwolni nas depilacja woskiem. W ten sposób zbędnego owłosienia można się pozbyć na dłużej. Zabieg można przeprowadzić na własną rękę w domowym zaciszu. Osoby mniej odporne na ból powinny się raczej zdecydować na profesjonalne oferty w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja woskiem nie jest jednak wskazana dla każdego. Z tej metody usuwania zbędnego owłosienia nie powinny korzystać posiadaczki wrażliwej lub naczyniowej cery. Niektóre choroby skórne, jak również te związane z krążeniem, eliminują wykonanie tego zabiegu. W Olsztynie coraz częściej z tej metody korzystają również mężczyźni. Gabinetów jest tam wiele, więc spokojnie można wybrać odpowiedni salon [tutaj więcej: https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html]. Panowie najczęściej pragną pozbyć się zbędnego owłosienia z klatki piersiowej.

By zabieg mógł zostać w ogóle przeprowadzony, najpierw trzeba się do niego przygotować. W tym celu lepiej nie golić włosków przez jakiś czas, póki nie osiągną one dość sporej długości. Dlatego też lepiej decydować się na jego wykonanie w okresie zimowym, kiedy nasze nogi są szczelnie schowane pod spodniami. Bezpośrednio przed depilacją lepiej też unikać opalania w solarium oraz nie korzystać z sauny. Nasza ekspertka pracująca w jednym z gabinetów kosmetycznych w Olsztynie poleca również, by wykonać dokładny peeling skóry. W ten sposób można pozbyć się martwego, zniszczonego naskórka.

Sam zabieg polega na rozgrzaniu płynnego wosku do temperatury około 38 stopni. Następnie za pomocą specjalnych plastrów nakłada się go na skórę. Gdy wosk nieco przyschnie, odrywa się plaster w kierunku odwrotnym od wzrostu włosa. Początkowo zabieg ten jest bardzo bolesny. Z czasem im częściej będzie wykonywany, tym będzie mniej bolesny. Systematyczne depilowanie włosów przekłada się na osłabienie meszków włosowych. Po każdym kolejnym zabiegu włosy stają się coraz rzadsze i cieńsze. Skóra z kolei o wiele bardziej gładka i milsza w dotyku.

Włoski odrastają z reguły po trzech tygodniach do sześciu. Po tym czasie zabieg należałoby powtórzyć. Ważne jest to, by zabieg została wykonany przez profesjonalny salon kosmetyczny. Nieprawidłowe czynności mogą doprowadzić do powstania stanu zapalnego. Kontrowersyjnym zabiegiem jest z całą pewnością depilacja brazylijska. Jest to depilacja okolic intymnych. Lepiej nie wykonywać jej na własną rękę, zwłaszcza metodą plastrową. Nieumiejętnie wykonana może doprowadzić do powstania stanu zapalnego okolic intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>