Kobiety a współczesny kanon piękna

Ludzkość od samego początku istnienia wytwarzała swoje kanony piękna. Ideały były bardzo różne, ale w większości przypadków występowała skłonność do poruszania się po skrajnościach – zdarzało się, że za najpiękniejsze uznawano kobiety otyłe lub wręcz mocno wychudzone i wątłe. Świat ciągle kołuje się na sprawdzonych wcześniej kanonach, które przechodzą lekką modyfikację. Współczesny kanon piękna jest bliski antycznej Grecji, a czasem miewa prześwity średniowieczne. 

Ubóstwianie rozmiaru „zero” przez wielkich kreatorów świata mody trwa już wiele lat. W tym czasie pogoń za zmieszczeniem się w takim kanonie piękna spowodowała ogromny problem z zaburzeniami odżywiania. Zwłaszcza wśród młodych dziewczyn, dla których wygląd jest najważniejszy – nie ma co się temu dziwić, takie są prawa młodego wieku. Szczególnie niebezpieczna okazała się anoreksja. Choroba ta jest nieszczęściem nie tylko dla pacjentek, ale i dla ich rodzin. Stąd też rozpoczął się apel lekarzy o zachowanie rozsądku i niedążenie do wykreowanego ideału za wszelką cenę. Kiedy nie pomógł, w Hiszpanii doszło do zdarzenia precedensowego: zakazano wypuszczać na wybieg modelki, u których można było podejrzewać anoreksję lub były nadmiernie wychudzone, co miało zapobiegać szerzeniu się nienormalnych wzorców piękna.

Powoli i konsekwentnie okazało się, że świat wcale nie chudnie, ale tyje. Nie chodzi tutaj o gigantyczne tycie, ale o normalną kobiecą rozmiarówkę – czyli negowany przez kreatorów mody rozmiar 42, 44, czy 46. Przestały one być piętnowane i po raz pierwszy głośno powiedziano, że są standardem na ulicach. Coraz mniej widać na nich rozsławionego rozmiaru „zero”. Branża „plus size” rozpowszechniła się nawet w Polsce w pierwszej dekadzie XXI wieku i stale się rozwija.

Kobiety o pełnych kształtach mają zazwyczaj piękne cery, które wolniej ulegają procesom starzenia. Jednak ich ciała bardziej wymagają pielęgnacji – pomocna w tym temacie jest kosmetyczka. Gabinety kosmetyczne oferują w swoim zaciszu zabiegi mające na celu ujędrnienie i wzmocnienie skóry. Nowoczesna aparatura i profesjonalne kosmetyki pozwalają na pokazanie zadbanej skóry, nawet gdy mamy kilka kilogramów więcej. Kobiety kształtne przestają wpadać w kompleksy, gdyż nawet dziewczyny w rozmiarze „zero” mogą borykać z problemem cellulitu. Zamiast się załamywać, biorą sprawy w swoje ręce, a dokładniej oddają się w ręce specjalistów.  Ultradźwięki, masaże, body wrapping, mezoterapia i wiele innych, to powszechne i nieinwazyjne zabiegi pomagające utrzymać nam zdrowy i zadbany wygląd skóry każdej partii ciała. Jeśli również chciałabyś chociażby pozbyć się cellulit, ale nie masz pojęcia jak za to się zabrać – pomoże konsultacja z kosmetyczką w twojej okolicy. Jeśli nie wiesz, który gabinet wybrać, w wyszukiwarkę wpisz przykładowo hasło „polecana kosmetyczka Bełchatów (swiaturody)”. Pod uwagę weź zakres usług, ilość pozytywnych opinii. Również przydatne jest porównanie cen. Nie warto tracić czasu na usługi niesprawdzonej specjalistki, gdyż może się okazać, że efekty będą znikome.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>